GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL VICTORIE DINAMO BUCUREŞTI

Gooooool... A bătut DINAMO BUCUREŞTI pe HAJDUK SPLIT cu 3-1. E, era bine daca bătea cu 3-0. Dar să sperăm că la HAJDUK SPLIT acasă îi vom bate din nou. Ce haioşi, nu cunosc echipa DINAMO. Eu parcă sa zic ca noi am mai jucat cu ei. Oricum i-am bătut de le-au mers fulgii. Gooooooool...... În minutul 6 Adrian Cristea a transformat o lovitură de la 11 m, după ce Torje a fost faultat în careul de 16 m de goalkeeperul croat. Emoţii pentru DINAMO în minutul 19 când Ibricici scapă singur cu George Curcă, al cărui reflex o salvează pe DINAMO. În minutul 28 - Ljubicici trimite un şut extraordinar de la 25 de metri, iar portarul Curcă are o invervenţie excelentă şi respinge în corner! Mi-am adus aminte când HAGI a tras un şut de la 30 m si a înscris, dar nu mai ştiu în ce partidă. Cam multe cartonaşe galbene pentru jucătorii lui DINAMO. Gooooooooool.... În minutul 40, goalkeeperul croat Subasici scapă un şut al lui Cristea, mingea este hoaţă, sare în bară şi de aici o preia Garat care ridică scorul la 2-0 pentru DINAMO. Se încheie prima repriză cu avantaj DINAMO.  Începe repriza a doua cu o schimbare în tabăra croată iese Oremus şi intră Tomasov care îi crează probleme lui DINAMO prin golul din minutul 64. Frumos golul. Bine că ne-am trezit la realitate şi în minutul 70 Kone trage un şut superb de la aproximativ 12 m, după ce defensiva echipei HAJDUK SPLIT respinge defectuos balonul şi Goooooooooooool pentru DINAMO 3-1.  Până la sfârşitul jocului DINAMO a asaltat poarta croaţilor prin Liviu Ganea şi Georgian Păun. E bine când totul se termină cu bine. DINAMO trebuie să aibă mare grijă cu ratarea ocaziilor, acestea din urmă se răzbună. Dar un lucru este bun, au bătut cu 3-1 şi asta este cel mai important. Felicitări tuturor jucătorilor, în special portarului CURCĂ pentru că a făcut faţă celor de la HAJDUK SPLIT.  La HAJDUK SPLIT acasă să îi batem tot cu 1-3. Baftă, DINAMO BUCUREŞTI.
Fană echipa DINAMO BUCUREŞTI de la vârsta de 5 ani.